Uvěřte na magickou sílu

Věříte v magickou sílu drahých kamenů? Anebo se vám prostě jenom líbí? Není nic jednoduššího, než si je pořídit. A v jaké formě můžete drahé kameny získat? Jednak v té, kterou všichni důvěrně známe, a to jsou šperky – prsteny, náramky, přívěsky, náušnice atd. Zanedbatelné není ani pořízení drahých kamenů jako vhodné investice k ochránění svých finančních prostředků před inflací, neboť jejich cena, na rozdíl od peněz, neklesá. Další možností jsou drúzy a geody.

Geody a jejich význam

Co jsou to drúzy jsme vysvětlili v článku o citrínech. A nyní tedy, co jsou to geody. Na první pohled vypadají jen jako kamenná hrouda, ovšem s pokladem uvnitř. Jedná se o dutinu uvnitř horniny, která je vyplněna krystaly minerálů.  Vznikají tam, kde jsou příhodné geochemické podmínky. Geody mohou být sedimentární nebo vulkanické. Své oblíbené minerály můžete mít jak v surovém stavu, tak i opracované – to jsou především kameny tromlované nebo tamblované.
Tromlované minerály– surový kámen je obroušen do oblázků různých tvarů a velikostí a na povrchu ošetřen ochranným voskem.
Tamblované minerály– jsou to leštěné drahé kameny, které vznikají z drcených