Pracovat z domova, ano či ne?

Snem většiny lidí, je nemuset chodit do práce a přitom mít spoustu peněz na vyžití, ale i velké užívání a cestování. Jak už jedno rčení napovídá, bez práce nejsou koláče, občas se dřině prostě nevyhneme. Lidi hledají tak dobrou alternativu, aby si svůj sen aspoň, čím dál více firem v inzerátech na vyhledávači práce nabízí práci z domova. Na první pohled si řeknete, bylo by super být sám sobě šéfem a nemuset vycházet z domova, má to však i svá úskalí. Pokud vaši práci začnete vykonávat pouze z domova, stane se jedna nepříjemná věc. Ztratíte každodenní kontakt se spolupracovníky. Nemusíte je mít sice rádi, ale každý z nás potřebuje lidský kontakt, který je nenahraditelný.

Neutrální prostředí

V práci jen pracujete, neruší vás mnoho jiných vjemů, a tak se můžete plně soustředit. Kdežto doma vás od práce vyrušuje mnoho jiných věcí. Ať už je to seriál v televizi nebo nevyprané prádlo. Navíc zbytek rodiny na vás může mít nároky, jako byste v práci zrovna nebyli.
Odpočinek
Ten potřebuje každý, ale kdy vlastně odpočíváme? Je potřeba si to jasně vymezit a nepracovat ani doma do pozdních hodin. Na druhou stranu, od péče o domácnost a rodinu si chodíme odpočinout do zaměstnání a naopak. Tohle při home office neplatí!