4 tipy, jak zatočit s jarní depresí

Zdá se vám pojem jarní deprese jako nějaký špatný vtip? Máte dojem, že jaro jakožto nejkrásnější roční období a psychické problémy nejdou dohromady? Budete překvapeni, ale právě tato doba bývá odborníky označována za nejvíce kritickou a objevuje se během jejího průběhu největší počet sebevražd v rámci celého roku. Nebuďme však zbytečně negativní a místo smutnění nad statistikami si pojďme prozradit, jak se můžeme vyhnout nepříjemným pocitům, které mohou s příchodem jarního času sužovat nás nebo naše blízké. Co pro sebe můžete udělat, abyste se cítili psychicky dobře?

Správný odborník

  1. Udělejte jarní úklid celého domu nebo bytu. Ne nadarmo se říká, že úklid domácího prostředí je vlastně takový úklid v hlavě.
  2. Uvařte si zdravé jídlo, dbejte na správnou stravu. Jezte hodně ovoce a zeleniny. Uvidíte, že vitamíny nakopnou vaši náladu do těch nejvyšších bodů.
  3. Spěte. Přestože máte v těchto slunných dnech pocit, že musíte pořád něco dělat a být aktivní, dopřejte si i potřebný odpočinek a udržujte spánkový standard na maximu.
  4. Vyhledejte pomoc odborníka. Pokud už babské rady nestačí, neváhejte se obrátit na zkušeného psychologa online, který vám za pár chvil poskytne ještě více cenných rad a úlevu nepříjemnému stavu.
  5.